| bObby123 a întrebat:

Salut.
am un laptop Toshiba satellite si nu mai imi merge sa dau clickuri direct de pe touck pad
e posibil sa fie ceva dezactivat?
dau funda!

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Daca e dezactivat nu il mai poti folosi deloc, nu doar pe click! happy
La tine doar butoanele sunt problema?

| Alexandrup a răspuns:

Din experienta mea cu laptopurile Toshiba, touchpadurile sunt o problema intalnita mai mereu.Se strica foarte repede.Am un satellite a300 si am dat odata in el in zona touchpadului (m-a enervat) si s-a dus dreaqului.Asa ca mi-am luat un mouse.Deci daca e defectat la service te costa vreo 200-300 de lei

| Luxeternus a răspuns:

Da.Este posibil. Daca ai ultimul driver pentru touchpad instalat poti sa intrii in bara de jos de langa cea si sa dai click dreapta pe Synaptics Pointing Device.Asa ar trebui sa se numeasca.Ar trebui sa ai o optiune, Tap to click. Daca nu o ai incearca sa gasesti Options si sa te uiti pe acolo.