| andrei24074444 a întrebat:

Salut, am un laptop Yogabook YB1-X91L si mi-am dat reinstalat windows-ul. Nu a mai avut niciun drivers preinstalat si nici imaginea de la Lenovo care vine prestabilita pe ecran nu a aparut. Nu cred ca este problema versiunii de windows. De la ce poate sa fie? S-au sters fisierele din system?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai nu stiu ce ai facut tu, ori ai dat format ori ai bagat windows peste windows.
Daca stii ca nu ai dat format, dai si baga-l iar.
Driverele le gasesti pe site la Lenovo sau folosesti slimdrivers!

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai reinstalat (gresit) Windows-ul, atunci ai sters fisierele anterioare din sistem.

| VoidEternal a răspuns:

Sincer, e mai bine sa instalezi tu driverele de care ai nevoie nu sa bagi tot bloatware-ul cu care vine un Lenovo preinstalat. Vantage, service bridge si ce o mai fi. In felul asta o sa ai mai multe resurse disponibile. Daca ai functionalitate video, audio, conectivitate wifi, bluetooth, retea, lasa-l asa. La o instalare de w10 cam toate se instaleaza automat.

| seth2016 a răspuns:

Depinde cum ai facut instalarea. Gasesti toate driverele pe site-ul Lenovo https://pcsupport.lenovo.com/......river-list