| TwiSt1997 a întrebat:

Salut, am un Lenovo legion y520 si am cumparat un modul de 4gb ram. Pierd garantia daca desfac laptopul si il pun eu?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da

| bystefu a răspuns:

Du-l la un centru unde explici situatia.Ei ti-l vor pune si iti vor da ceva justificativ, insa va trebui un centru autorizat, pentru ca daca se constata ca gresesc cu ceva, vor fi direct raspunzatori.Mai mult de 30 de lei nu te costa.

| TTSP a răspuns:

Cel mai bine îl duci undeva să mai pună RAM.

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

E specificat in manual/certificatul de garantie. Si, imposibil de crezut, sunt unele produse care nu isi pierd garantia in acest caz.