| DaTRoll a întrebat:

Salut, am un Lenovo legion y520 si nu imi mai merge butonul M, am deschis acolo si se vede ca face contact cand apas ca se aprinde pe placa un beculet, ar putea fi din software? Sau cum sa fac?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Eu cred ca tot din buton. Daca era problema de sistem de operare, nu mergea toata tastatura. Incearca totusi cu o reinstalare de sistem de operare, dar e posibil sa nu se schimbe nimic.
Poti sa mai faci un lucru. Baga o versiune linux (mint, ubuntu) pe un stick/dvd, il pornesti LIVE, nu il instalezi si vezi daca pe acest sistem de operare iti functioneaza butonul. Daca tot nu merge, e de la tastatura.