| Georgicuță a întrebat:

Salut, am un monitor Philips 223v cu port VGA (doar) si am avut o placa video nVIDIA geforce gt630 (conectata la monitor tot prin vga).Am fost nevoit sa fac un upgrade la placa video, asa ca mi am luat un gtx 750 (are 2 porturi DVI su 2 HDMI) si un adaptor.Problema e ca atunci cand inchid pc-ul imi apare pe monitor "Check cable signal" si nu mai dispare, iar monitorul nu intra in sleepmode si sta aprins.Am incercat sa folosesc monitorul conectat prin adaptor si la fosta placa video (GT 630) si tot la fel face, dar cand era conectat prin VGA intra in sleepmode.Sa fie problema de la adaptor?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand stingi pc-ul stingi si monitorul, ca de aia are buton de power!

| sltlp a răspuns:

Eu stiu ca monitoarele astea au totusi un buton, si daca apesi butonul ala se inchide. Al tau e mai special si nu are asa ceva?