| ionutz24_2810 a întrebat:

am o problema..de fiecare data cand descid pcul imi apare check signal cable. am un monitor LG flatron l1717s, placa ati radeon hd 3650 si e legata de monitor prin adaptor. dupa 5-6 restarturi imi dispare eroare si se incarca windows.care ar purea fi problema?

Răspuns Câştigător
| Alexu420 a răspuns:

Daca te pricepi sa umbli prin bios ai putea face cateva schimbari la placa video integrata. Dar daca nu te pricepi nu am cu ce sa te ajut mai mult. Fiecare firma care produce placi de baza au bios-uri diferite deci nu stiu ce sa iti zic mai mult. Ai putea totusi sa verifici cablurile. Daca se aprinde cu ecranul stins cand intri in windows ai putea sa misti de ele poate se aprinde si afli buba problemeihappy

3 răspunsuri:
| Alexu420 a răspuns:

Conexiunea este slaba undeva:
- poate fi din cauza cablului monitorului
- poate fi de la adaptorul care il folosesti sa conectezi monitorul
- poate fi de la placa video daca auzi si un beep cand il pornesti
O restaurare de windows nu ar strica. Se poate sa fie si o eroare de sistem!

| ionutz24_2810 explică (pentru Alexu420):

Cu windowsu nu e nimic ca am formatat de 2 ori.eu am pcul asta din 2005 si am mai schimbat pri el cpu gpu si am mai pus ram. De cand am sch gpu mi-a aparut eroara asta. Cineva mi-a spus ca placa de baza nu e compatibila complet cu placa video sau e un confict intre asta si cea integrata. Acum nu stiu se poate dezactiva cumva cea integrata?

| ionutz24_2810 explică (pentru Alexu420):

Ok.mersi mult

| Alexu420 a răspuns (pentru ionutz24_2810):

Daca te pricepi sa umbli prin bios ai putea face cateva schimbari la placa video integrata. Dar daca nu te pricepi nu am cu ce sa te ajut mai mult. Fiecare firma care produce placi de baza au bios-uri diferite deci nu stiu ce sa iti zic mai mult. Ai putea totusi sa verifici cablurile. Daca se aprinde cu ecranul stins cand intri in windows ai putea sa misti de ele poate se aprinde si afli buba problemeihappy