| Mihai_David_1996_WZbB a întrebat:

Am un monitor Samnsung SyncMaster 943NW de aproximativ 3 ani. Nu am mai patit asa ceva. Am vrut sa mut monitorul in alta parte pe birou si am apasat pe unul din butoanele lui (Nu am idee pe ce buton sau ce combitatie de butoane am apasat) si mi s-a dat imaginea ecranului cu ~1 cm mai in jos.(Am incercat sa fac o imagine demonstrativa http://i44.tinypic.com/d8o5d.png. Ce e cu negru jos reprezinta partea care s-a "ascuns" si cum s-a dat screenul mai in jos, deasupra e un loc liber negru egal cu cel care imi lipseste de pe ecran). Am incercat sa ma duc in control >pannel-Appearence and >>Personalisation-Dysplay-Adjust >Resolution-Advanced >Settings-si am dat la "List all models" de la Adaptor pentru a schimba modelul acestuia. Prima oara am reusit. Screenul s-a reparat...dar dupa ce aprind iarasi calculatorul..aceeasi problema, iar de data aceasta nu a mai mers ce am zis mai sus. Daca apas pe butonul "Auto" ecranul mi se duce cu aproximativ 5 cm spre dreapta+acel 1cm care era initial. Chiar as vrea sa stiu ce are si sa pot sa il fac daca l-as rezolva si as mai intalni aceasta eroare.

Am tot cautat metode, dar tot timpul aceleasi raspunsuri.

Sper ca ati inteles ce problema am. Daca nu imi ziceti si incerc sa fiu mai explicit...

1 răspuns:
| Zurelin a răspuns:

Deci uitate la butoanele alea, cu atentie si cauta "AUTO" sau "Auto Adjustment " si apasal, daca nu a mers din prima, de 2/3 ori apasa. Daca nu trebuie sa intri in meniul monitorului si sal rezolvi daca ai web si skype te ajut.