| andrei97s a întrebat:

Am un pc care este conectat la net prin cablu de la rds la care am pus un adaptor wireless si am creat o retea ad-hoc (windows xp) pentru a avea wireless in casa, ceva timp (cateva luni nu am avut nicio problema) pana intr-o zi cand am schimbat placa video la acest pc (nVIDIA geforce 2 mx >>>400nVIDIA geforce fx 5200) si am reinstalat windows-ul am facut la fel ca inainte reteau ad-hoc dar acum face probleme cand ma conectez cu laptop-ul la wireless cand merge cand nu merge de cele mai multe ori nu merge iar daca cu pc mai intru pe facebook nu merge deloc care credeti ca este problema placa video?(nu prea cred ca este de vina) windows-ul? apropo am instalat acelasi driver pentru adaptor-ul wireless deci nu cred ca este asta problema, ma gandeam sa schimb sistemul de operare dar nu stiu ce sa pun pe el pc are 1, 8 ghz pentium 4, 512 mb ram, hdd 40gb, nVIDIA geforce fx 5200.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu am idee care e problema la tine(Dar pot sa banuiesc) insa nu asta e problema. Problema e de ce ai dat banii aiurea pe un adaptor wireless si nu ai luat un router wireless? Tu acuma o sa consumi curent aiurea plus ca ai multe probleme de incompatibilitate.

| Seby90 a răspuns:

Poate intra vecinii pe reteaua ta, ai parola?

| Andrei7520152 a răspuns:

Suna pe cei de la service sa trimita cativa de la rds la tine acasa.