| C0nflic7 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-u mouse-ul mi se misca in reluare si programele merg foarte greu.Eu am mai avut aceasta problema si am rezolvato cu un instal la windows

Conficguratia la pc-u meu:

Computer
Sistemul de Operare Microsoft Windows XP Professional
Service Pack Service Pack 3
Internet Explorer 8.0.6001.18702
Nume computer GENIUS-PC
Nume utilizator Alex
Domeniu GENIUS-PC

Placa de baza
Tipul procesorului Intel Pentium 4E, 2400 MHz (4.5 x 533)
Numele placii de baza ASROCK P4i65g
Chipsetul placii de baza Intel Springdale-G i865G
Memoria sistemului 1536 MB (DDR SDRAM)
Tipul de BIOS AMI (07/31/07)
Porturi de comunicatie Communications Port (COM1)
Porturi de comunicatie ECP Printer Port (LPT1)

Video
Adaptor video NVIDIA GeForce FX 5200 (Microsoft Corporation) (128 MB)
Accelerator 3D nVIDIA GeForce FX 5200

Multimedia
Adaptor audio Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller

Stocare
Unitate floppy Floppy disk drive
Unitate Disc ST9120822AS
Unitate optica PIONEER DVD-RW DVR-107D (DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:12x, CD:24x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW)

Partitii
C: (NTFS) 14401 MB (3137 MB disponibil)
D: (NTFS) 99872 MB (31450 MB disponibil)

Periferice de intrare
Tastatura HID Keyboard Device
Tastatura Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Mouse Microsoft PS/2 Mouse

Reteaua locala
Adresa IP primara
Adresa MAC primara
Adaptor de retea Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC ()

Dispozitive
Imprimanta Microsoft XPS Document Writer
Dispozitive USB ASUS WebCam, 1.3M, USB2.0, FF
Dispozitive USB USB Composite Device
Dispozitive USB USB Human Interface Device

7 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

E f slab pc tau.baga xp sp 2 numai baga sp 3 e mai naspa.

| Claudiu2011 a răspuns:

M-am uitat la toata intrebarea eu vroiam sa ti spun ca e de preferat windows xp sp2 decat sp3 eu am avut sp3 si mergea mult mai greu decat sp2. tiai instalat toate driverele? si inca ceva daca mai ai putin spatiu in C ca banuiesc ca acolo ai windowsu mai muta in D.reinstaleaza windows xp sp2 si baga toate driverele. oricum cea mai buna solutie cred ca e sa iti iei minim un dual-core care sa lucreze la 2.9 - 3 ghz pe fiecare core ca numai ai ce face cu ala.e slab ti-am zis.

| C0nflic7 explică:

Am băgat şi sp2 şi 1

| C0nflic7 explică:

Claudiu 2011 tu nu cred ca te-ai uitat la întrebare. Teai uitat la pc-u meu am scris clar acolo:Eu am mai avut aceasta problema şi am rezolvat-o cu un instal la windows

| C0nflic7 explică:

Mulțumesc, @Feeryman pentru încercare dar nu asta e răspunsu eu as crede mai mult ca ar fi de la HDD, si am sa îmi cumpăr unu pc nou, dar vreau sa meargă și asta.

| C0nflic7 explică:

Am spațiu în C ca am instalat windows-ul acum cateva zile si drivele sunt la zi cu update-u.
Mie imi apare mereu aceeasi problema, dupa cateva zile de la instalare la oricare windows.Si instalam windows-ul în fiecare zi. Daca icerc ceva nou cum ar fi:Vista sau 7 ar fi mai bine?
Eu nu cred

| Feeryman a răspuns:

Poti intra in control panel -> add or remove programs si sa stergi cate ceva din ce nu-ti mai trebuie si sa intrii in my coputers -> proprietes -> advanced -> la performance setting -> si debigezi toate cu exceptia ultimei.Ce pot sa zic este sa-ti iei o placa de baza ddr2 si o memorie de 2 gb ram pentru a nu mai avea nevoie sa faci aceste retusuri.