| emildigi a întrebat:

Am un PC Fujitsu Siemens Esprimo P, procesor Intel celeron 3. 20ghz, 4gb ram, placa video nVIDIA geforce 7300 GT, HDD 120 gb si pe el am instalat windows 7. Merge foarte greu. Orice as face. Si pe youtube se blocheaza videoclipurile. Ce pot sa fac sa mearga bine? Mentionez cd cu Windows 7 este original. Ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesorul si placa video sunt de doi bani. Schimba macar procesorul daca vrei sa mai faci ceva pe el. Iti recomand un q6600 sau un e8400. Un q6600 e ceva mai scump, dar este superior(quad si 8mb de cache).

| emildigi explică (pentru anonim_4396):

Si daca schimb procesorul cum se va misca? Adica ma refer ce jocuri pot rula pe el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru emildigi):

Se va misca mai rapid, insa in privinta jocurilor sunt retinut. Placa aia pe langa ca e o place veche, mai era si entry-level la vremea ei. Daca vrei sa joci jocuri actuale ia-ti un sistem nou de la 3000 de lei in sus. Eu am un q6600 si un 8600gt di pot rula jocuri pana prin 2011-2012(si bineinteles pe low).

| emildigi explică (pentru anonim_4396):

Dar ce parere ai de o placa de baza Asus M2V-MX? E buna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru emildigi):

Nu e prea grozava si e si depasita. Daca vrei un PC pe care sa faci gaming iti recomand sa-ti achizitionezi un sistem nou. In general un minim pentru gaming ar fi: un i5, 6gb de ram si un gtx 750.

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intel Celeron...gama low-end a Intel-ului...
Nu poti sa ai mari cerinte!

| gelu1970 a răspuns:

Trebuie optimizat. in google gasesti multe despre cum se optimizeaza 7.
in caz contrar vorbim in seara asta.
bafta.

| CPAElites a răspuns:

Nu stiam ca mai exista fosile :) Dastea
Schimba procesorul cu un e8400 sa vezi diferenta uriasa de performanta. de cel putin 6 ori mai performant :)))

http://olx.ro/......4tGRa.html promoted