| Opris_Marius-Alexandru_1991 a întrebat:

Salut, am un pc si un laptop amandoua am windows 7,, mi-am luat un router wireles serioux-wr150wh,,am pierdut cutia si user manuel si nu stiu ip pentru a instala din nou

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

sau

| al3xander a răspuns:

Intra in Start->scrie "cmd"->in fereastra care-ti apare scrie "ipconfig /all"->cauta placa de retea cu care te conectezi la router (prin wireless sau cablu) si vezi IP-ul la "Default Gateway" (ala ar trebui sa fie IP-ul router-ului). de obicei IP-ul router-ului este 192.168.0.1 sau 192.168.1.1
dupa aia intra intr-un browser si scrie IP-ul dupa care o sa-ti apara o fereastra de la router ca de obicei cere username si parola. alea de default sunt "admin" de obicei (user-ul de administrator si parola)

| FelixDilanMen a răspuns:

Stai un pic ce nu poti instala : coneiunea la wirelles sau router-ul?