| bakasura a întrebat:

Salut.Am un procesor INTEL PENTIUM DUAL CORE DE 3, 2 dar PC-ul meu citeste doar 1, 60. Cum pot sa fac sa citeasca macar jumatate din el?. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| dadrian a răspuns:

Trebuie sa intri in bios sa setezi bus-ul si multiplicatorul corect. Sau sa setezi pe auto, ar trebui sa functioneze. Pentru setari manuale pentru procesorul tau gasesti informatii pe Google, sau te uiti pe cutie, daca ai.
Daca ai un laptop, e posibil ca frecventa procesorului sa scada atunci cand acesta nu e solicitat, lucru care de asemenea se poate seta din bios - probabil e o casuta de bifat/debifat.