| speşăl a întrebat:

Ce sursa mi-ar trebui sa mearga bine procesor Intel pentium dual core 3Ghz?

Răspuns Câştigător
| Pitbull305 a răspuns:

500 Watii.

6 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Ce alte componente mai ai? Placa video in special. Care este procesorul in cauza?
Ce buget ai?

| speşăl explică (pentru IulianP):

Nu conteaza bugetul, adica. cat poate costa o sursa? placa video pe care vreau sa o cumpar este nVIDIA geforce gt 450 gddr5.In fine dar pentru ambele componente, ce sursa si ce placa de baza ar trebui sa mearga la setarile lor maxime(fara overclock sau ceva de genu)

| IulianP a răspuns (pentru speşăl):

Raspunde la intrebarile astea pentru ca sa-ti recomand componente cat mai echilibrate:
1. Ce alte componente detii acum?
2. Ce monitor ai? Rezolutia maxima?
3. Ce buget ai pentru achizitie?
Poti sa-mi dai un PM cu Id-ul tau, si te ajut.

| speşăl explică (pentru IulianP):

1.Nu conteaza, vreau sa le schimb toate odata
2.Horizon 17"LCD monitor model 7005L
Rezolutie maxima 1280:1024
3.Vreau doar sa imi fac o idee, nu conteaza bugetul, ideea e sa imi functioneze celelalte bine.
Deci am 4GB RAM
placa video nVIDIA geforce gt 450 gddr5
procesor Intel pentium dual cpu 3GHz
Imi merg bine pe monitorul specificat mai sus
sursa AC 230v50Hz
si placa de baza GTL+, latime bus 64 bit, 257mhz, largime de banda 2057mb/s?

| speşăl explică (pentru IulianP):

NVIDIA geforce gt 440 gddr5 scuze, daca nu ce ar trebui sa schimb din toate acestea?

| IulianP a răspuns (pentru speşăl):

Zi-mi numele exact al sursei; ce ai pus tu este ceva general pentru surse.
La fel si la placa de baza, spune-mi producatorul si modelul; vezi ca sunt imprimate pe placa de baza toate datele.