| anonim_4396 a întrebat:

Am un PS2 si as vrea sa cumpar un card de memorie modat pentru ps2. Daca iau un card modat trebuie sa modez si PS2. Dar cu stick-ul e la fel? Cum aflu ce model de PS2 am?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pentru modelul la ps2: cauta o eticheta pe consola de gen: http://webassetsh.scea.com/......9_9_05.jpg si vezi unde e incercuit acolo. Ala e modelul consolei.
Daca e o consola care suporta modarea cu card, atunci cand o sa pui cardul in consola si o pornesti, pleaca automat modarea. Tu nu mai faci nimic, decat sa iti pui jocurile pe ce vrei.