| Radu997 a întrebat:

am un Samsung galaxy fit si nu stiu cum sa-l fac sa-mi stocheze aplicatiile din android market pe card ci nu pe telefon.
cine ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| Steve_Stefan_1993 a răspuns:

Salut Radu!
Pentru a putea sa instalezi aplicatiile din android market (google play) trebuie sa rootezi telefonul

2 răspunsuri:
| eduardpuiu93 a răspuns:

Aplicatiile sunt stocate direct pe telefon deoarece acestea se instaleaza automat pe telefon. Nu ai cum sa le instalezi pe card pentru ca acest card de memorie se considera memorie externa si are viteze mici de accesare a datelor instalate.

| MessiMessiMuzaffer a răspuns:

Mi se pare ca nu merge ca am si eu si nu vrea sa descarce in card aplicatiile de acolo le descarca si le instaleaza direct.