| Alina_Andreea_1987 a întrebat:

am un Samsung galaxy s5. de fiecare daca cand pun un apk in telefon si vreau sa-l instalez nu merge. incarca putin apoi spune : aplicatia nu este instalata " Ce anume pot sa fac?
Precizez ca aplicatia respectiva este instalata in telefon

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la programe instalate si dezinstaleaza acel program pentru ca nu il ia. Probabil lipseste ceva din fisierul.apk. Cauti din nou pe Google alt fisiser apk al acelui program si incerci din nou sa instalezi. Fisierul apk descarcat, il bagi in sdcard. Intai scanezi acel fisier de virusi ca sa fii sigur ca nu contine ceva virusi. Dai voie telefonului sa instaleze din surse necunoscute iar locul de instalare sa fie in telefon nu in cardul sd. Daca nu merge, instaleaza-l in card, poate il ia. Eu banuiesc ca acel fisier apk nu este bun deci cauta altul.

| dulgherunicu a răspuns:

Intii dezinstaleaz-o si apoi o reinstalezi