| unknown78 a întrebat:

Salut, am un Samsung galaxy y pro B5512, si de cateva zile tot incerc sa schimb tonul de apel si nu reusesc. Am gasit in setari la sunet, ceva cu ton de apel si imi dadea sa aleg dintr-o lista de melodii de-a telefonului, dar eu vreau sa pun la ton de apel o melodie de pe card si nu stiu cum. Daca a mai avut problema asta cineva si m-ar ajuta si pe mine as fi recunoscator.
Multumesc!
Ofer funda + vot

Răspuns Câştigător
| Mihai_Constantin_1993 a răspuns:

Deci fii atent, intri in Music apoi tii apasat pe melodia care vrei sa fie ton de apel si iti apare setare ca ton e apel... sper ca te-am ajutat happy

6 răspunsuri:
| cezarelzaharel a răspuns:

Fii atent intri in muzica alegi o melodie dai click pe meniu (butonu din stanga) trebuie sa iti apara `Set. ca ton apel`acum depinde de sistemul de android de care dispui poti si din meniu>setari>sunet>ton apel telefon>biblioteca muzicala>>>de acolo iti alegi ce melodie vrei.

| unknown78 explică (pentru cezarelzaharel):

Asta e problema, ca nu am optiunea biblioteca muzicala si cu selectarea melodiei nu imi apara setare ca ton de apel, imi apar alte chestii( partaj; creare folder; stergere; viz. dupa; afisare dupa; mai multe-iar aici la mai multe nu am setare ca) Daca ar fi fost asa simplu imi dadeam seama si singur sad mersi oricumwinking

| unknown78 explică:

Am gasit singur solutia, pentru acest telefon se gaseste aplicatia ringo pro si cu ajutorul acesteia se poate schimba tonul de apel cu unul de pe cardul de memorie.

| Maria_Ionela_Mamalauca_1984 a răspuns (pentru unknown78):

Imi spui si mie mai in detaliu ca nici eu nu pot sami setez ton altul in afara de ce i in telhappy

| miedordemare1 a răspuns:

Daca nu ai reusit inca, ceea ce probabil nu prea cred.Dar, eu totusi iti voi spune o varianta. Poti adauga toate contactele tale intr-un grup, care doresti tu, si in acest fel vei putea pune ce melodie doresti grupului respectiv. Sper ca te-am ajutat.happy

| Henrietta_Borbély_1993 a răspuns:

Si eu azi am achizitionat un Samsung galaxy pro, da cand am intrat sa doloandez ringo pro, din google apps, ii 10 rontongue