| ediroman123 a întrebat:

Am un sistem : HP compaq d530 cmt
Procesor Intel pentium 3 ghz HT
1.5gb ram
256mb video (ati radeon 955)
HDD 80gb

Intrebarea este daca pot rula windows 7 decent, adica net un joc rulare program flash android pentru tel sau altele?

Răspuns Câştigător
| CAMIOANIEEE a răspuns:

Să rulezi windows 7 poți, dar nu decent(cum a zis colegul de mai jos)Și dacă vei juca, n-o să poți juca decât jocuri ușoare(la specificații mă refer)deoarece placa video e extrem de slabă.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da, poti rula orice versiune de windows 7 pe 32 biti.

| CosminC86 a răspuns:

Pentru windows 7 este nevoie de minim 2gb ram pentru a putea fi instalat.

| Stefan_Andronache_1987 a răspuns:

Pai stii daca la sistem de operare scrie free DOS. daca da, poti rula orice windows fara sa ai probleme cu laptop-ul sau calculatorul