| dracu14 a întrebat:

Am urmatorul sistem-1gb ram, procesor Intel pentium d 3.00 3.00 ghz,placa video ati radeon x1550, pe win7 imi ruleaza gta iv(grafica low) cu ceva lag, pe windows xp tot asa imi va rula?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Uite cerintele pentru GTA 4:
http://nelimitat.wordpress.com/2008/12/03/gta-iv-pe-pc/
Dupa cum observi ai nevoie de memorie mai mare. Treci pe XP SP3,
chiar daca 100 % nimeni nu-ti poate garanta ca va functiona foarte bine.
Iti spun asta pentru ca XP trage din RAM 250-350 MB, iar tu ai 1 GB.Iar jocul are nevoie de 1GB de RAM.
Fa diferenta. O sa-ti mearga mai bine decat pe 7 dar daca ai putea sa-ti pui o placuta de 512 MB de RAM ar fi si mai bine. Plus ca te va ajuta la jocurile viitoare.

| dracu14 explică (pentru horia2012):

Intrebam asta deoarece am un windows xp sp3 neatins, oricum merci.

| horia2012 a răspuns (pentru dracu14):

Cu placere.

6 răspunsuri:
| njohn a răspuns:

Iti recomand xp sp3 o sa iti mearga jocurile fara probleme

| XtReMee a răspuns:

POTI SA BAGI PE CE WIN VREI YUH EU CU WIN 7 PROC INTEL core i3 palca video de 2 gb 4gb ram si mergea sacadat gta4 e prost optimizat

| cosmii10 a răspuns:

Pe win xp iti va merge foarte bine.

| OradeaParkour a răspuns:

Iti merge pe xp mult mai bine, te salveaza procesorul ala placa video o am la fel ca a ta dar procesorul e Intel dual core e1440 2.0ghz crying si 2gb ram