| bubumarianalexandru1998 a întrebat:

Am un smartphone vonino jax q si din cauza ca memoria interna este insuficienta am mutat totul pe un card de memorie. Problema este ca magazinul play nu se mai deschide. Vă rog frumos sa ma ajutati. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Posibil sa nu ai suficienta memorie in telefon. si trebuie sa stergi din aplicatiile ce ruleaza pe telefon

| bubumarianalexandru1998 explică (pentru octav005):

Am memorie acum in telefon pentru ca am mutat tot ce aveam pe card. Si magazinul play nu mai merge.

| octav005 a răspuns (pentru bubumarianalexandru1998):

Este posibil sa fii sters aplicatia servicii google play, verifica la manager aplicatii daaca ai asa ceva. daca nu descarca dupa net, dupa alt site si vezi daca iti merge