| nelutu1 a întrebat:

Salut am un sony ericsson j10i2 elm si cand il bag la incarcat cu incarcator de camera se face ecranul alb si palpaie lumina de la taste dar dupa ce il scot de la incarcat merge normal. Ce ar putea sa aiba?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Opreste telefonul si baga-l la incarcat apoi vezi daca incarca bine, posibil sa fie o problema de software, ar trebui sa se vada cum bateria se umple.

| nelutu1 explică (pentru mgtow):

Salut pai se vede cum se umple bateria dar dupa 2 secunde se face ecranul alb si lumina de la taste palpaie nu conteaza ca e oprit sau pornit tot asa face dar el incarca in timpul asta ca i-am scos mufa si era bateria mai incarcata decat era cand l-am bagat la incarcat in rest nu am nicio problema cu el, doar asta cu incarcatu. Astept raspuns.

| nelutu1 explică (pentru mgtow):

PS: Cand il incarc cu cablu de date nu mai face asa se vede cum se incarca bateria pe ecran. Este posibil sa fie puterea de la incarcator prea mare pentru acest model deoarece eu am incarcatoru de la un Sony Ericsson k310i.

| mgtow a răspuns (pentru nelutu1):

Telefonul trebuie dus la reparat, daca nu te costa mult il repari, daca nu iti cumperi altul doar alta solutie nu ai.

| mgtow a răspuns (pentru nelutu1):

Ceea ce faci cu incarcatorul nu e bine, trebuia sa zici de la inceput, fa rost de unul pentru modelul tau si atunci poate merge cum trebuie, in cel mai rau caz ia telefonul cu tine si probeazal la magazin daca merge cumperi incarcatorul daca nu asta e.