| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un sony ericsson w205 si l-am udat um pic si acum nu mai merge nicki tasta nukiun buton ce sa-i fac ma puteti ajuta va rog frumos?

2 răspunsuri:
| Same.User a răspuns:

S-ar putea sa fie flet-ul. Daca il ai in garantie el cel mai bine sa il trimiti in service. Oricum tot la reparatii ajungi cu el pana la urma.

| arn64 a răspuns:

Al meu cand se uda mai functioneaza (da e o caramida de Nokia 3500c). De obicei cand se uda eu il sting si-l dezasamblez si-l las la uscat (bateria, cartela SIM, card de mem). Sua se mai poate sa se fi stricat bateria, incearca sa puik o baterie de la alt telefon sa vezi daca merge.
Mult succes!

PS:Service-ul e ultima solutie, fratemiu a avut o problema la el l-a dus la service l-au reparat, dar l-au facut sviter (ii iese rama i-a sarit capacelu de la mufa de USB se demembreaza mult mai usor, uneori nu mai vede cartela SIM, ba chiar ia si sarit butonelu din mijloc si i-a facut o improvizatie)