| heAdgN a întrebat:

Am un stick de 4gb si am vazut pe net ca acesta se poate modifica in memorie ram.
Calculatorul meu are 4GB ram.
Eu as vrea sa ma joc jocuri gen Call Of Duty Ghost si nu am memoria ram necesara.
Ma va ajuta cu ceva daca fac stick-ul memorie ram?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate. Cei ce ti-au raspuns ca nu se poate nu stiu nici macar sa citeasca dar sa mai si raspunda. Tu ai zisemorie RAM si el iti confunda cu HDD-ul. Ce poti sa astepti de la analfabeti?!
Uite aici: https://www.youtube.com/watch?v=IESdj0yb_kg

| Seby90 a răspuns (pentru Salontanul):

Transfer rate pe sloturile de ram este de maxim 6.4GB/s.
Usb 2.0 are o rata de transfer teoretica de 480MB/s, cea mai mare viteza atinsa a fost de 52MB/s.

Spune-mi te rog cat de utila va fi memoria ta ram instalata pe stick.

| Tlbi a răspuns (pentru Salontanul):

Esti prost.

| Salontanul a răspuns (pentru Seby90):

Pai si daca omul are nevoie de memorie in plus si este pe moment sau nu are bani? El a intrebat ceva eu i-am raspuns. Ce aveti de va legati de cel ce nu intreaba? Si de unde stii ca are 2.0? Daca are 3.0 unde rata de transfer este 10 ori mai mare?

| Seby90 a răspuns (pentru Salontanul):

Are usb 3.0 unde rata de... wait what, are 4gb ram si usb 3.0?

| Tlbi a răspuns:

Viteza ram e mult mai mare decat viteza pe care o are un hard disk (stick in cazul tau). Nu poti face asa ceva.

| Seby90 a răspuns:

Nu.