| mihai5 a întrebat:

Salut.am un telefon Allview v1 viper cumparat de vreo 4 luni, nou-nouț.si de vreo cateva zile unele zone de pe touchscreen merg mai greu sau se apasa de fapt mai jos decat unde am apasat eu.care e problema? Trebuie schimbat touch-ul? Am mai auzit si ceva de calibrare dar nu stiu in ce consta. vreau sa stiu daca il pot repara singur.telefonul este in garantie dar nu prea vreau sa il trimit ca sa nu astept cateva saptamani pana imi vine inapoi.multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Du-te cu el la service, si vezi ce problema are, ca s-ar putea sa fie nevoie sa schimbi display-ul.
Bafta!winking

| ClimateZone a răspuns:

Nu asculta la raspunsul acela. Atata timp cat este in garantie nu se merita sa dai 300-400 lei sa schimbi un display cu touchscreen. Trimite-l la Allview in Brasov si in cateva zile pana la 1 saptamana se rezolva. Atata timp cat nu este spart ai garantie si se nuneste defect de fabricatie.

| MinivaGSM a răspuns:

Daca nu l-ai scapat, udat sau reparat in vreun service pana acum, trebuie dus in garantie la Allview Brasov.

Altfel te putem ajuta noi aici https://www.minivagsm.ro/touchscreen-geam-sticla-allview-v1-viper