| NivoALFA a întrebat:

Salut, am un telefon Nokia 5800 XpressMusic, cumparat in august 2010 cu garantie 2 ani. Cu 2 saptamani in urma mi s-a stricat, l-am dus la reprezentanta Nokia. La reprezentanta m-i s-a spus ca nu se poate repara trebuie sa imi dea unul nou, doar ca telefonul nu se mai fabrica si ei vor sa imi dea alt telefon. Ce drepturi am eu, sunt obligat sa i-au telefonul care mi-l propun ei?

Răspuns Câştigător
| ozn2012 a răspuns:

Tu l-ai cumparat scump, cu 1300-1400 ron, dar ultima data a fost cam 900 ron in magazin, deci trebuie sa-ti dea alt telefon cam de banii astia big grin

5 răspunsuri:
| ozn2012 a răspuns:

Trebuie sa alegi alt telefon la acelasi pret happy daca telefonul nu se mai fabrica nu mai au cum sa-ti dea altul nou

| NivoALFA explică (pentru ozn2012):

La care pret? La pretul care l-am cumparat?

| NivoALFA explică (pentru ozn2012):

Eu l-am cumparat cu 300 euro. Am vorbit cu cei de la reprezentanta si mi-au spus ca vor sa imi dea un Nokia 5700 care este un model mult mai vechi fara GPS, Wi-Fi, touchscreen. Nu mi se pare corect sa imi dea telefonul acela, dar astept maine un telefon de la ei

| ozn2012 a răspuns (pentru NivoALFA):

E mult mai slab Nokia 5700 decat 5800 straight face nu-l accepta

| NivoALFA explică (pentru ozn2012):

Ieri am vorbit cu cei de la firma, o sa imi dea un Nokia 710, care este mult mai bun decat 5800... le-am explicat ca nu vreau 5700 care este mult prea slab si mult mai vechi

| ozn2012 a răspuns (pentru NivoALFA):

Tu l-ai cumparat scump, cu 1300-1400 ron, dar ultima data a fost cam 900 ron in magazin, deci trebuie sa-ti dea alt telefon cam de banii astia big grin