| Alecsandriii a întrebat:

Am un telefon OnePlus 3t el ruleaza un Android 7.1.1 si sistemu de operare e OxygenOs 4.5.1 si in acest "4.5.1" bateria mea e de tot rahatu, se descarca foarte repede... de exemplu ieri am lasat telefonul la 74% (era ora 11:00 noaptea) si cand m-am trezit la ora 10:00 dimineata telefonul era la 0%, nu stiu ce sa fac, nu stiu cand se va lansa urmatoru patch

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Opreste bluetooth, wi-fi, date, camera, playerul si toate jocurile si aplicatiile pe care nu le folosesti, consuma curentul degeaba.
Seteaza gestionarea energiei pe economic.

Daca nici asa nu-ti tine bateria peste noapte, atunci e posibil ca trebuie schimbata.

| venividivici2017 a răspuns:

Incearca sa ii faci downgrade la software-ul initial, cel care a fost instalat in momentul achizitionarii telefonului.

| AllanClare a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa pe oneplus x, Android 6.0. Reseteaza-l, daca nu foloseste-l pana se descarca.