| RiasX a întrebat:

Salut, am un televizor Finlux si am o problema cu el. Cand il pornesc apare si dispare imaginea intr-o secunda. (Il folosesc la pc). Daca il conectez la o antena pentru tv am sunet, dar imagine nu, am zis sa-l las deschis pentru ceva timp, poate isi revine, dar nu a facut-o. L-am lasat o perioada scos din priza, dupa a mers iar, dar peste 2 zile iar face la fel, iar acum nu l-am mai pornit de vreo 2 luni, dar as vrea sa-l bag ca monitor secundar la pc, care sa fie problema? Il pot repara singur sau are nevoie de service?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De reparat singur nu-l repari decat poate te mai curentezi. Mergi la service. Daca e displayul e pa pa tv-ul.