| b0bo a întrebat:

Salut, am un televizor Philips abia achiziționat dar când îl conectez la laptop și vreau să mă uit la un film, variaza luminozitatea (in unele secvențe e slabă, in altele creste, toate acestea fără să ating laptopul sau telecomanda). Știți care ar putea fi cauza?

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Cred ca ai un cablu de rahat

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Cum a spus și Algo098, e posibil să ai setările din meniul TVului în configurate pentru așa ceva. Când imaginea din film este mai închisă, să reducă luminozitatea și contrastul și atunci când imaginea este deschisă, să facă invers.
Totodată este posibil să ai ceva setări în meniul plăcii video. Trebuie căutat pe internet placa video care transmite semnalul video. Dacă este Intel, știu că aveau ceva setări pentru așa ceva.

| Algo098 a răspuns:

Poate ca are tv-ul in setari ceva legat de contrast automat sau luminozitate automata care variaza in functie de imagine si trebuie alese niste setari stabile, de contrast si luminozitate care sa nu depinda de imaginea afisata.