| dfcsb97 a întrebat:

Am un televizor sony bravia si dupa cum stiti are si un slot usb. Am avut un stick de 2gb si mergea foarte bine, il conectam la tv si puteam sa vad filme sa ascult muzica etc. Azi mi-am luat un stick nou de 8Gb cand il bag la televizor nu merge. PLz help!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci un lucru simplu, dar pentru cei mai multi ceva cumplit de greu:
rtfm (cauta pe google si iti va oferi informatia in care iti spune care este spatiul maxim acceptat de TV)

5 răspunsuri:
| filiblox a răspuns:

Incearca sa bagi un stick de 2 gb si la televizorul nou, s-ar putea sa nu suporte o capacitate mai mare, sau daca nu sunt sigur ca ai garantie " sunai si vorbeste cu ei "

| dfcsb97 explică:

Pai si cum fac stick-ul sa mearga in tv... ce trebuie sa ii fac?

| Inamicul a răspuns:

Nu il vede probabil! Este prea mare capacitatea stikului si televizorul nu il vede!

| MCrowley a răspuns:

Pei pentru. ca unele televizoare au si ele limita... ex:2 GB.Nu poti baga un stick de 16 GB in televizor.pentru ca nu il recunoastetongue!

| alerxandra a răspuns:

Poate ai pus stkick gresit sau poate tv nu poate lua stick de 8gb(uita-te sub locul unde se pune stick si vezi ce scrie poate specifica si ce fekl de USB