| Nickwfm a întrebat:

Salut,
Am un termostat Auraton 2005 si cred ca are o problema.Mai explicit: temperatura afisata pe display este de 22 grade si centrala a pornit chiar daca temperatura setata la termostat este de 20 grade, Am incercat resetarea termostatului dar nimic nu se schimba.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri care sper sa ma ajute sa iau o decizie inainte de a schimba termostatul.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearc a schimbarea bateriilor. Ceva asemanator am patit si eu astazi. Am schimbat bateriile si totul este in regula.

| Nickwfm explică (pentru Salontanul):

Mersi de raspuns! Am schimbat bateriile si termostatul are aceleasi simptome ceea ce ma face sa cred ca termostatul e de vina.Intre timp am comandat un alt termostat.

| lpavel a răspuns:

Nu ai ce face, schimba termostatul!

| Nickwfm explică (pentru lpavel):

Mersi de raspuns! Am comandat intre timp un alt termostat.