| No10 a întrebat:

Salut, am un tv led vortex si vreau sa ii amplific doua boxe mici, se poate cumva?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Cumperi un set de boxe ( cat vrei tu de mari) si le conectezi la tv (majoritatea au Jack) daca nu cumperi si adaptor pentru ce mufe ai la tv.

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand te imprietenesti cu limba romana si cu termenii tehnici, mai pui o data intrebarea!
" sa ii amplific doua boxe mici"...greu

| No10 explică (pentru K0sti):

Mai baietas, eu cred ca tu ai cont pe acest site doar sa critici, am mai vazut si alte raspunsuri de ale tale la alte persoane in care numai ii criticai si nu avea nici o legatura cu intrebarea, pai ce pot sa spun in caz ca nu stii acesta nu este un site de " facut pe desteptul" cu toata lumea, daca te simti prea superior mai bine nu raspunzi la unele intrebari, rezolvi mai multe, si nu ma cobor la nivelul tau ca poate dau de petrol, asta e doar un sfat prietenesc din partea mea, nu ma apuc de criticat si de jignit ca si tine, desi as putea sa o fac, asa ca bafta la a fii cat mai arogant! happy

| K0sti a răspuns (pentru No10):

Baietas esti tu! Si pentru baietasi ca tine care le e greu sa se exprime in limba materna am toleranta zero! Nu e vorba de superioritate, e vorba de respectul de sine (adica al vostru, ca sa-ti traduc), dupa care de respectul pentru cei carora te adresezi!

Cand pui o intrebare in halul asta, respectul de care vorbeam anterior, lipseste cu desavarsire, iar pentru asta, repet, am toleranta zero! Ghinionul vostru!

| No10 explică (pentru K0sti):

Nu stiu ce ti se pare gresit la cum m-am exprimat, daca era de neinteles nu aveam raspunsuri la intrebare, nu le am cu termenii in tehnologie, poate nu sunt un tocilar ca tine sa le stiu pe toate, si de asta pun intrebari, si cand mai vezi intrebari care nu-ti convin tie, mai bine nu mai raspunzi iti faci doar dusmani, si te alegi cu o impresie de om rau.Te crezi prea perfect? Treaba ta! Iti recomand un phiholog happy! Pace.

| K0sti a răspuns (pentru No10):

Pai normal, nu le ai cu tehnologia si nu e numai cazul tau, nu le ai nici cu cititul, e mai usor sa freci menta, nu ati aflat ca exista Google, inainte de a pune intrebari publice aiuristice si a va face de ras si lista poate continua! Lumea vede si judeca, chiar daca majoritatea nu ti-o spun direct cum fac eu uneori, dar in schimb isi rad in barba! Atentie la acest aspect!

Nu sunt un om rau, din contra, insa sunt foarte rau cu cei care sunt rai cu ei insusi, incercand sa le trag un semnal de alarma! Cine vrea sa priceapa bine, cine nu iarasi bine.

"Nu stiu ce ti se pare gresit la cum m-am exprimat, daca era de neinteles nu aveam raspunsuri la intrebare"...fii sigur ca si eu am priceput ce ai vrut sa zici, dar nu pot accepta o asemenea exprimare, suntem romani totusi, nu aromani! Scuze!

Pace, dar sa fie ultima data cand iti mai atrag atentia!
Si ca sa-ti raspund si la intrebare ca sa nu zici ca sunt baiat rau, pentru ce vrei tu iti trebui doua boxe de calculator, cu amplificator incorporat, de puterea pe care o vrei tu, pe care le conectezi la iesirea de casti sau la mufele audio RCA (rosu si alb). Daca ai fi citit manualul televizorului, ai fi stiut!

| No10 explică (pentru K0sti):

Ca sa-ti raspund si eu, stai linistit ca m-am informat din google si nu am gasit ceea ce voiam, si stiu ca TPU a fost infiintat pentru a se ajuta unul pe celalalt, si nu am nevoie sa-mi atragi tu mie atentia pentru ca nu te consider superior mie! Si alta data daca vrei sa atragi un semnal de alarma spune-o frumos nu arogant! Si puteai sa raspunzi la intrebare cum ai facut-o in ulta fraza, si nu mai face pe "profesorul" de limba romana, ca oricum nu are nici o legatura cu intrebarile oamenilor. Hai ca am facut chat aici!

| DrMundo a răspuns:

Da se poate, daca nu au mufele bune, te poti duce oricand la un magazin specializat de televizoare sau calculatoare sa cumperi un prelungitor cu 2 mufe intr-o parte pentru tv si in cealalta pentru boxe