| QweRty777 a întrebat:

Am un virus in pc nu ma lasa sa intru in niciun joc, nu ma lasasa sterg unele lucruri de pe desktp sau din download.
Cum scap de virusul asta?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cu un antivirus butat în mod live de pe un cd.
Soluții comerciale:
Avira rescue kit sau Kaspersky rescue disk
Soluții necomerciale ce trebuie instalate pe un os linux, care sunt mult mai eficiente decât cele comerciale:
wach dog și clamTK.
Pe scurt ai nevoie de o devirusare cu un antivirus extern sistemului.Acest antivirus va avea capacitatea de a scana tot ce este scris pe hard disc și de a elimina(daca se poate) sau a izola fișierele infectate.Succes

| Chiperi a răspuns:

Trebuie sa iti faci windowsul din nou

| ANONIMrecords a răspuns:

Reinstaleaza Windows.Sau poti sa stingi calculatorul de la butonul de power, preferabil sa tii apasat pe buton pana se stinge, iar dupa cand se aprinde o sa iti apara un meniu din care trebuie sa selectezi SAFE MOD.De acolo te descurci.In caz ca nu apare meniul repeta pasii de mai sus sau trage unitatea din priza.

| QweRty777 explică (pentru ANONIMrecords):

Stiu cum sa intru in safe mod dar nu stiu e trebuie sa fac cand de deschide pc-ul