| anonim_4396 a întrebat:

Am Windows 8.1 si am multe erori, gen : blue screen, merge greu,dispare iconuri desktop, am dat pe Refresh Your PC Without Affecting Your Files, nu merge. ce pot sa fac sa evit o reinstalare, happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt 2 variante:1.Scaneaza PC-ul cu un antivirus puternic si verifica daca driverele sunt la zi; Daca nu da rezultate...
2.Fa un refresh cu instalare prin stergerea tuturor fisierelor.
Conditii:Iconurile nu dispare ci dispar; Windowsul sa fie original cu licenta!

| MrKez a răspuns:

Poti sa imi dai niste informatii despre calculatorul tau? Dupa parerea mea sa nu fie cumva windows stricat(Modificat ceva din System). Cand l-ai instalat prima oara iti facea probleme ceva? Daca ti-a aparut problema acum recent, incearca sa faci restore system cu 1-2 sapt inainte sa apare problemele astea, te asigur ca o sa iti mearga bine.

| DangerPlayer a răspuns:

Nu ai cei face decat sa schimbi windowsu ca 8 nu este bun l-am avut si este naspa rau, bagati windows 7 ca este fb.

| Dystroieer1 a răspuns:

Instaleaza windowsu din nou