| Kosmonaut98 a întrebat:

Salut.As avea nevoie de putin ajutor.Folosesc un receprot Wi-Fi TL-WN7200ND de la Tp-Link, care are 5dbi, insa dorec sa ii maresc puterea.Pot sa conectez o noua antena TL-ANT2424B la receptorul ce il am?

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Mai bine iti iei un equip EP-MS1552 300Mbps Wireless-N 2T2R USB LAN Adapter e mult mai bine si iti iei alte 2 antene de 12 dbm si e mai bine
eu inainte am avut receptor TL-WN8200ND era bunicel dar cand am luat antena equip is extrem de multumit nici nu se compara cu tplink
si receptorul tau e de 150 mega ia-ti un receptor mai maire 300 mbs sau 400-450mbs si dupa sa vezi daca ai nevoie sau nu de o antena

| marco42 a răspuns:

Te poti conecta pe ip asta 192.168.1.1 sau pe ce ip ai tu si ati scrii numele si parola de la net si ati setezi ce vrei de acolo si puterea semnalului, daca nu reusesti suna compania si te ajuta ea cum sa faci!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru marco42):

Are un adaptor ce primeste semnal nu care emite semnal(router)

| Kosmonaut98 explică:

Eu intenționam sa aflu dacă cele doua sunt compatibile prin mufa și frecvente.