| Costin1996 a întrebat:

Salut.As avea si eu o intrebare: am un Motorola Ex128.Si am downloadat Google Maps(spune ca versiunea aceasta este compatibila cu telefonul, este format. jar pe care il citeste telul.)Cand intru in aplicatie imi spune ca "esuare la instalarea aplicatiei". Eu cred ca imi trebuie internet pe telefon pentru a se instala.Va rog sa va dati cu parerea.Multumesc.

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Pai pentru instalare nu-ti trebuie net, s-ar putea sa nu fie compatibil cu telefonul, chiar daca zice ca e, nu-i, zice la vrajeala ca sa-l downloadezi.
Dar dupa instalare iti trebuie net ca sa iti arate hartile, ca hartile nu-s in aplicatie ci in serverul Google, si nu merg downloadate. Eu am Google Maps pe Lg Optimus One cu android, si bine ca am WI-Fi, ca daca n-am nu se deschid hartile.

| cristiopris31 a răspuns:

Nu-ti trebuie net pe tel. trebuie sa il salvezi in telefon si sal instalezi.