| georgecl a întrebat:

As dori si eu sa stiu cam cat ar trebui sa ma tina bateriile alcaline la un aparat foto compact. Mi-am luat un Samsung ES17 cam acum 5 zile si deja mi-a "mancat" 4 alcaline Duracell la 200 de poze. E normal asa ceva, sau e vreo problema cu aparatul?
Am citit pe net ca cele Ni-MH sunt mult mai bune... as vrea sa stiu cam cat ma tin acestea. Vreau sa fac comanda si de incarcator pentru ele.

1 răspuns:
| Diana2 a răspuns:

Alcalinele sunt bune.intradevar se termina repede. dar cred ca ai observat ac daca il inchizi si le lasi in aparat ele vor fi la fel de pline. cel putin asa este si la mine.happy