| NeaCiorba a întrebat:

Salut.As vrea sa fac overclock la un r7 370.se program sa folosesc si ce setari?

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Fie urci frecventa procesorului grafic si frecventa memoriei din overdrive cu cate 30 si faci cateva teste sintetice pentru stabilitate urmand ca mai apoi sa repeti acest proces pana ajungi sa cresti frecventele cu peste 200, fie incerci softul special conceput pentru placile video amd ( trixx se numeste )
Dar atentie, overdrive te lasa sa urci frecventele pana la un anumit nivel ( sigur )
Cu Trixx, le poti urca si mai mult decat iti permite overdrive.