| Roșu_Iulian_1995 a întrebat:

As vrea sa-mi fac un sistem desktop. Este buna Placa video Gainward NVIDIA GeForce GT 720, 2048MB, DDR3, 64bit, HDMI, DVI, VGA, SilentFX, Carcasa Segotep S1, Middletower ATX, 500 W, placa de baza este proprie Nvidia Geforce 6150 SE nForce 430, procesor AMD Athlon II X2 220 2, 8 gh, hard-disk 500 gb, 4 gb RAM. Ar fi bun?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Toate sursele sub 100lei sunt niste pocnitori, cu o asemenea sursa risti sa-ti prajesti toate componentele din pc.
O placa video decenta ( r7 250 cu memorie gddr5 ) costa ~400 lei + sursa ~120 lei + carcasa 80 lei

8 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu!
Ce buget ai?

| Roșu_Iulian_1995 explică (pentru CPAElites):

Pai eu as vrea doar placa video si o carcasa mai mare, celelalte sunt ale mele. De ce nu sunt bune? Îmi va fi de ajutor sfatul tau.

| Roșu_Iulian_1995 explică (pentru CPAElites):

Ce placa video mi-ai recomnda pentru componentele mele? Vreau o placa cat de cat mai buna,nu pentru performanta mare. Placa de baza, procesorul, rami, hard-diskul sunt ale mele, doar as vrea sa mi se recomande o placa ceva mai buna. Mulțumesc!

| CPAElites a răspuns (pentru Roșu_Iulian_1995):

Pai depinde ce buget ai!
Deci care este bugetul tau maxim pentru placa video si carcasa?
Carcasa trebuie sa aiba si sursa?

| Roșu_Iulian_1995 explică (pentru CPAElites):

Pai 400 Lei.

| Roșu_Iulian_1995 explică (pentru CPAElites):

As vrea si sursa măcar de 500 W inclusa in carcasa.

| Roșu_Iulian_1995 explică (pentru Roșu_Iulian_1995):

Mulțumesc!

| CPAElites a răspuns (pentru Roșu_Iulian_1995):

O alta placa video foarte performanta ar fi GTX 750 TI care costa ~500 lei.

| CPAElites a răspuns (pentru Roșu_Iulian_1995):

Toate sursele sub 100lei sunt niste pocnitori, cu o asemenea sursa risti sa-ti prajesti toate componentele din pc.
O placa video decenta ( r7 250 cu memorie gddr5 ) costa ~400 lei + sursa ~120 lei + carcasa 80 lei