| clawdy100 a întrebat:

SAlut! As vrea sa-mi reinstalez windowsul(momentam am windows 7 ultimate x32). Ce trebuie sa fac pentru al instala pe cel x64?

Răspuns Câştigător
| whitehair a răspuns:

In primul rand sa vezi daca computerul suporta instructiuni pe 64 de biti. In al doilea rand, sa ai un disc de boot cu win 7 x64.Selectezi din bios ca prima unitate de boot unitatea optica(DVD-ul), restartezi cu discul in unitate iar procesul trebuie sa inceapa automat.In mare se instaleaza la fel ca xp-ul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ai un CPU compatibil x64, eventual 4 GB RAM pentru a vedea o diferență mai mare.