| Chila_Gabriel_1996 a întrebat:

Salut as vrea sa stiu care este cel mai bun windows8
Windows8, windows8.1 windows8pro

Răspuns Câştigător
| mary1990 a răspuns:

Windows 8, deoarece in Windows 8.1 au disparut multe funcții pe care le avea Windows 8 cum ar fi : au schimbat butonul de start ( nu foarte important dar totusi ca aspect), mai grav, din meniul avansat de startup a fost eliminata functia,, System Image Recovery", prin care va puteati reinvia sistemul dintr-o imagine salvata pe hard disk-ul intern, pe un stick USB sau pe un disc. De acum incolo, daca esti fanul backup-urilor sub forma de imagini, vei fi obligat sa folosesti o solutie terta gen Acronis True Image Home, Bibliotecile care ne-au facut viata mai simpla in a gasi pana acum ceva in Windows Vista, 7 si 8 nu mai sunt atat de vizibile in Windows 8.1. Nu au fost scoase complet din sistem, si-au pierdut insa locul implicit din bara din stanga, motiv pentru care cei mai multi utilizatori de File Explorer au mari sanse sa ramana doar cu frustrarea ca Microsoft a luat o noua decizie neispirata. Respectivele colectii de documente, muzica si poze au fost inlocuite cu SkyDrive, o dovada a faptului ca gigantul din Redmond incearca sa va motiveze sa folositi aproape constant acest serviciu de stocare in cloud. Eliminarea bibliotecilor genereaza confuzie si din prisma faptului ca diverse aplicatii Metro, gen Photos, isi trag informatiile de acolo. Ca urmare, daca vreti sa va vedeti colectiile stufoase de fotografii in Photos, o operatiune banala devine subit complicata din prisma faptului ca nu este foarte intuitiv sa va adaugati un director cu imagini in libraria Pictures.
Sper ca ai înțeles ceva, dar iti spun ca nici Windows 8 pro, nu are aceste funcții pe care le are Windows 8 happy

1 răspuns:
| Alexytzu a răspuns:

Windows8 nu prea este bun.Am avut si eu dar cel mai bine e cu windows7 este si mai simplu de umblat iar pe windows8 nu merge toate aplicatile

PLIZZ VOT CEVA