| darkstar a întrebat:

As vrea sa stiu daca la o placa de baza, la memoria RAM este specificat la frecventa memorie (MHz) doar 1066 si 1600(O. C), as putea sa-i pun RAM cu frecventa mai mica? De exemplu 2Gb la 800mhz. Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Poti sa ii pui doar ca nu va lucra in parametrii optimi!
Caracteristicile placii de baza sunt date special ca sa i-ti imbunatatesti PC-ul cat mai mult, nu sa il faci mai slab!

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Da poti, dar sa folosesti(in caz ca pui doua sau mai multe) placute cu aceiasi frecventa.

| darkstar explică:

Multumesc pentru raspunsuri