| IulianDornianu61 a întrebat:

Astazi tocmai mi s-a stricat pc-ul vechi de 10 ani. Ma jucam pe el in timp ce deodata s-a inchis. Am incercat sa il repornesc dar tot ce facea era sa porneasca coolerul sursei si al procesorului si unitatea bipuia la un interval de doua secunde. Pe ecran nu mai apare nimic iar in camera s-a facut miros de ars. Am desfacut unitatea si totul pare in regula cu exceptia ramului care mirosea urat a ars. Nu vreau sa il repar. M-ar interesa daca l-as vinde cu totul cam cat as lua pe el?
Configuratie:
Intel Celeron dual core 3.06 ghz single core
2x512 mb ddr-sdram ( cel mai probabil mort )
1x 80 gb hdd
1x 150 gb hdd
Video Ati Radeon 9200 Pro AGP 256 mb 32 biti
Sursa Atx 450W.

1 răspuns:
| Rockat a răspuns:

Dacă ai două plăcuțe, o poți elimina pe cea arsă și să rulezi sistemul doar cu cea bună. Iar la ce specificații ai nici nu cred că l-ar cumpăra cineva.