| PinguIstHEBest a întrebat:

Salut,ati comandat de pe okazii.ro? Vreau sa imi comand un dualsock v2 si nu stiu daca e bun site-ul, mersi. Dau funda!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant site ul
relevant e cel de la care comanzi.

| mihai69 a răspuns:

E un „talcioc" online. Are un mare avantaj față de concurenți: ține o evidență a bonității vânzătorilor. Dacă e un vânzător cu activitate relevantă și cu multe aprecieri pozitive - atunci merită să ai încredere. Dacă e un utilizator nou, fără activitate și care mai și vinde un Mercedes SLK pe 3000 €, atunci ar trebui să te ferești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e la fel de bun ca olx adica e asa mai clasic site-ul. La olx poti sa iti iei bani inapoi daca e ceva

| PinguIstHEBest explică (pentru mihai69):

Are 70% recenzii pozitive magazinul si are 4 stele la toate atributele.

| PinguIstHEBest explică (pentru suntserios):

Si daca are 70% recenzii pozitive si 4 stele la fiecare atributa e okey sa comand?

| Mirel4412 a răspuns:

E bun site-ul, e ca olx doar ca mai putin popular

| WhiteLife a răspuns:

Okazii este o platforma pe care mai multi vanzatori isi pun produsele, multi au magazine online sau le au puse si pe Olx sau site-uri asemanatoare. Eu am luat carti si stiu ca mai intai trebuia sa le trimit mesaj vanzatorilor daca mai e disponibil produsul (tocmai pentru ca era in mai multe locuri) si de-abia dupa aceea puneam comanda. Sa ai grija sa nu trimiti adresa ai date despre tine in mesaj si dupa ce primesti produsul sa nu uiti sa acorzi calificative.

| Iote a răspuns:

Nu am comandat. Dar am inteles ca site-ul nu e raspunzator pentru faptele vanzatorilor. Intermediaza doar prin publicitate. Vanzatorul poate fi serios sau poate da tepe.

| sierra1 a răspuns:

Site-ul e excelent, userii nu sunt toți așa

| mihai69 a răspuns (pentru PinguIstHEBest):

Hm... cei 30% de nemulțumiți, ce anume reclamă? În funcție de asta să iei decizia de a cumpăra sau nu.

| Zuzu1991 a răspuns:

E un site cu popularitate mult mai mica decat olx
dar... au un sistem de rating foarte bine pus la punct, adica mult mai greu iti iei o teapa
ca am auzit povesti de groaza pe olx, cu scheme pe fata: trimite-mi bani in cont si iti trimit o cutie goala, fara produs in ea, reclami si ala isi face alt cont si cu asta basta, dupa care du-te la politie, poate, POATE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Niciodată. Nu am deloc încredere în acel site.

| PinguIstHEBest explică (pentru anonim_4396):

De ce? da-mi un insta ceva ca sa-mi spui in privat