| Xeniaa a întrebat:

Site-ul Okazii.ro este serios vreau sa comand ceva...ati comandat vreo data ce parerea aveti si ce trebuie sa fac sa dau comanda?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Site-ul in sine este construit cu intentii bune. In schimb, persoanele care vand pe site nu pot fi de incredere, deoarece nimeni nu poate sti daca informatiile pe care le ofera sunt reale. Niciodata nu poti sti. Tu cumperi un telefon sa spunem, vine curierul, iti da pachetul, platesti, curierul pleaca si cand deschizi pachetul ce sa vezi? Nu e telefonul. S-a intamplat de foarte multe ori, chiar si aici pe site s-au plans unii, incercand sa caute o solutie. Dar nu exista una. Singurul lucru pe care il poti face este sa sa ii dai un calificativ prost pe okazii, dar cine stie cate conturi are persoana aceea. Cel mai bine este sa faci schimb direct sau sa cumperi produsul fata-ai-fata. Nu incerca sa cumperi nimic la distanta de la persoane a caror identitate nu o cunosti.