| AleexTPU a întrebat:

Atunci cand opresc monitorul, placa video intra oarecum in stand-by? M.am gandit.ca daca nu afiseaza nicio grafica, ea nu consuma atat de mult curent si nici nu se incalzeste.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Da e foarte posibil. Pana la urma placa video se "activeaza" cand te joci ceva cu o grafica foarte intensa. In rest, nu are treaba. ( Cel putin asa face cele noi ). Si nu intra in stand-by, doar se opreste ventilatorul, si tu nu-l mai auzi... probabil.

| LDCCristi a răspuns:

Nu... ea trimite semnale codate in continuare in monitor.

| K0sti a răspuns:

Pai de ce sa intre in stand-by? Nu intra!
"daca nu afiseaza nicio grafica"...te-ai gandit prost! Cum sa nu afiseze grafica? Ca vrei tu sa stingi monitorul sa sa nu mai vezi grafica, aia e altceva!