| Gya91 a întrebat:

Am niste nelamuriri privind problema cu monitorul No signal, nefiind domeniul meu. Am lasat pc deschis, fiind plecata de acasa. Intre timp a avut loc o pana de curent. Cand am revenit acasa si am deschis pc-ul, mi s-a parut ceva ciudat...gen ca nu booteaza. Monitorul se aprinde pentru cateva secunde afiseaza No signal si trece in stand by. Am testat monitorul la laptop, merge perfect. Am trecut la research pe internet...am testat cam tot ce pot testa acasa. Bios, baterie, reset, scoatere de rami, de placa video. Nimic nu merge. Ce ipoteze ar fi? Ca sa stiu cat ma va costa tinand cont ca sursa si placa video sunt luate de un an maxim. Apreciez orice parere.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pot fi multe motive, de la procesor la placa de baza sau placa video

| SkyPilot a răspuns:

Daca vezi pe monitor informatia BIOS, probabil ca ti s-a dus sistemul de operare sau HDD-ul.
Daca nu apare nici informatia BIOS poate fi practic orice.

| MskDesign a răspuns:

Pot fi mai multe motive, dar daca nu te pricepi mai bine du-l la cineva care se ocupa cu asa ceva. Poate ai noroc sa fie sursa, dar poate fi si placa de baza sau hdd-urile.