| Olivers a întrebat:

Azi am achizitionat 2 boxe Panasonic CJ-RC133 pentru masina mea si nu stiu daca sunt puternice. Pe ele scrie exact asa Peak input Powe : 80 W
Nominal input Power: 20W
Impedance 4 ohmi. Sunt puternice si daca da ce putere iau in calcul cea de 80 sau cea de 20?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cea de 20W o iei in calcul. E suficienta.

| SasNetRomania a răspuns:

Salut.
Trebuie sa iei in calcul cei 20w aia e puterea lor iar 80w e putere muzicala care e cu totul altceva.
Cam mici difuzoarele alea parerea mea, mai ales daca ai vreo scula de calitate gen 4x40/45w.

| Olivers explică (pentru SasNetRomania):

Casetofonule este de 4x50 deci na sunt mici rau

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Peak power inseamna puterea maxima. In RMS o sa iti duca doar 20W. Sunt...decente.
Cu cat impedanta e mai mica, cu atat sunetul este mai puternic.
Depinde si de Radio CD.