| TabiesSamuel a întrebat:

Salut, azi am deschis laptopul si mi-a a cerut niste update-uri la windows 10 cu privire la placa video si procesor si ceva cu bios, am dat sa porneasca si cea la video s-a facut iar cealalta nu se mai termina, intre timp am atasat laptopului un cooler extern pentru a nu se incalzii, vazand ca nu se mai instaleaza acel update i-am dat restart laptopului si nu a mai pornit si a ramas buronul de power pornit si nici nu se inchide cand tin apasat. ce e de facut sau ce s-a putut intampla? va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

In timp ce se instaleaza ceva e interzis sa mai instalezi altceva sau sa atasezi ceva, asta sa tii minte cat vei trai!
Daca uneori cand faci asta nu se intampla nimic asta nu inseamna ca e si bine! Unele drivere mai performante chiar te atentioneaza sa inchizi toate programele pana se va instala...
Bine acum fapta e consumata, poti sa mergi la : Recuperare si sa alegi : Un moment anterior de Restaurare a sistemului! Sa stii ca va dura ceva timp! Bafta!

7 răspunsuri:
| adi_1808 a răspuns:

Incearca sa ii dai un hard-reset laptopului, si eu am windows 10 dar mi s-a mai intamplat, are multe probleme acest windows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama, ai oprit updateul la bios in timp ce se instala? Wtf...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum sa stii ca o sa trebuiasca sa iti schimbi placa de baza... Du-l la un service, poate poti schimba chipul de la bios si scapi ieftin. Daca e laptop, ia altul laughing. Stai, de cand cere windowsul update la bios in OS? Wtf

| TabiesSamuel explică (pentru adi_1808):

Ok multumesc

| TabiesSamuel explică (pentru lpavel):

Da, si-a revenit a fost blocat de la baterie, am baterie interna si nu o puteam scoate si am preferat sa-l lasa asa decat sa pierd garantia. Dar vad ca a pornit. big grin

| TabiesSamuel explică (pentru anonim_4396):

S-a blocat de la baterie big grin am rezolvat problema happy nu e pe plan hardwear big grin

| lpavel a răspuns (pentru TabiesSamuel):

Ok! Ai avut noroc de data asta... happy