| DerscariuAlexandru a întrebat:

Am o placa de baza RS482-M754, am facut la ea un update la bios si dupa ce s a terminat de instalat mi a cerut restart, dupa ce s-a restartat, sursa a pornit si ventilatorul dar pe ecran nu am niciun semnal. Cum as putea rescrie bios-ul? Se mai poate face ceva?

Răspuns Câştigător
| figaro a răspuns:

Buna,daca ai cumva 2 placi video (dedicata si onbord) conectez monitorul la placa video onbord, daca nici asa nu merge scoate bateria de pe placa de baza pentru vreo 2-3 minute, anuntama daca ai reusit ceva.Bafta

| DerscariuAlexandru explică (pentru figaro):

Am dat si reset la cmos dar nimic. nu pot sa fac cu un stick sau altfel sa l rescriu?

| DerscariuAlexandru explică (pentru figaro):

Am 2 placi am conectat la amandoua nimic, am scos bios-ul nimic, am resetat CMOS-ul nimic

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Clasic. Daca mai are garantie du-o la ei, iar daca nu poti sa o arunci.
O reparatie de genul e suficient de scumpa cat sa nu merite...