| BlueButterfly97 a întrebat:

Azi mi-am deschis laptopul după multe luni în care a stat închis și a început dintr-o dată să se înnegrească ecranul, așa ritmic, se înnegrește, își revine și tot așa. Ce ar putea să aibă?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa laptop-ul la incarcat, nepornit, pana ce se incarca complet bateria (la nevoie chiar si o zi intreaga.
Dupa incarcarea completa incearca laptop-ul din nou.
Daca tot palpaie imaginea, atunci incearca-l si cu un monitor exterior, dupa care du-l la un service (probabil s-a defectat vreun condensator de la circuitul de iluminare a ecranului).

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Dacă ești prostt, nu mai semnaliza -

BlueButterfly97 a răspuns:."

| Bizon95 a răspuns:

Incearca sa ii scoti bateria de tot, si sa vezi daca merge corect asa
oricum 99% ca e din monitor!

| adryang78 a răspuns:

Sunt două posibilități - fie ai probleme cu placa video, fie cablul de semnal este defect. Placa presupun că este on-board, nu se defectează așa ușor, se mai întâmplă totuși. Cel mai probabil cablul e de vină.